Arama

+
Mersin Özel Ders

Mersin Özel Ders

Anasayfa » Mersin Özel Ders
post_1 Mersin Özel Ders

”Özel Ders İle Bire Bir Öğrenme”

Her öğrenci farklı bir bireydir. Bilgi dağarcığı ve motivasyonu kısacası hazır bulunuşluk seviyesi her birinin farklı farklıdır. Farklı şekilde algılar, farklı yöntemlerle daha iyi öğrenir, farklı çalışma ve öğrenme hızlarıyla üzerinde çalışılan materyali içselleştirir. Tüm bu farklılıkların kalabalık ders ortamında öğrenci için engel olmaktan çıkması için kendisine özel bir desteğe ihtiyacın olması doğaldır.

Özel ders sürecinde öğrenci tam ihtiyacı olan konulara odaklandırılır.

Özel dersin en büyük getirisi öğrencinin çalışmalarının birebir ve dikkatle takip edilmesine imkan vermesidir. Gerektiği gibi takip edilen öğrenci ister istemez düzenli çalışma ve ödevlerini zamanında eksiksiz yapma alışkanlığı kazanacaktır.

Özel dersin avantajlarını kısaca özetleyecek olursak;

-Birebirdir;  Ders sonuna kadar öğrencinin dikkati eğitmen tarafından derse yönlendirilir. Dikkat eksikliği veya kaçırılan bi nokta olduğunda bu öğretmen tarafından derhal fark edilir ve gereken yapılır.
-Konular öğrenci tarafından tam olarak kavranmadan geçilmez; Gerektiğinde tekrardan kesinlikle kaçınılmaz. Böylece eksik konu bırakılmaz. Öğrenci; bilgi birikimi noktasında eksiksiz hale getirilir.
-Tek bir öğrenciye odaklıdır; Bu sayede öğrenci her daim aktif tutulur ve öğrenci öğrendiklerini unutmadan ve öğretmeni gözetiminde uygulama fırsatına sahip olur.
-Kişiye özel çözümler sunar; Böylece en kısa sürede maksimum verim almak esastır. Hedef Gelişim Akademi Öğrenci Gelişim Merkezlerinde Özel Dersler velilerin taleplerine göre planlanır.